جستجو کردن
Close this search box.

گرفتگی توالت

گرفتگی توالت

گرفتگی توالت | دلایل، 10 روش رفع + پرسش و پاسخ رایگان

اول از همه اگر با گرفتگی توالت ایرانی یا فرنگی در تهران روبرو شده‌اید و نیاز به کمک دارید، همین حالا با شماره پایین تماس بگیرید تا یکی از کارشناسان‌مان را برای کمک‌رسانی اعزام کنیم:

(روی شماره کلیک کنید ⬇ )

۱۵ ۷۰ ۳۷۰ ۰۹۱۹

کارشناس ما در “کمتر از 30 دقیقه” به محل شما می‌رسد.
حالا در ادامه با ما همراه باشید تا “دلایل گرفتگی” و همینطور “نحوه رفع گرفتگی توالت” را به شما آموزش بدهیم.

دلیل گرفتگی توالت چیست؟

گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی دلایل مختلفی دارد. با توجه به اینکه در این مطلب می‌خواهیم سریع به سراغ راهکارهای رفع آن برویم، صرفا به‌طور خلاصه این دلایل را به شما توضیح می‌دهیم:

رفع گرفتگی توالت فرنگی

1 - گرفتگی توالت با مدفوع

خیلی مواقع ممکن است دلیل گرفتگی توالت ایرانی شما، گیر کردن مدفوع در آن باشد. در این شرایط بعد از اتمام کارتان در توالت، ناگهان متوجه بالا زدن آن می‌شوید. دلیل اصلی این موضوع، جرم گرفتگی لوله‌ها و کاهش قطر آنهاست.

2 - گرفتگی توالت با دستمال کاغذی

در نگاه اول انداختن دستمال کاغذی در توالت کار اشتباهی نیست اما خب باید بدانید که دستمال کاغذی‌ها در اثر برخورد با آب و البته جرم‌های داخل فاضلاب، ساختار سفت‌تری پیدا کرده و می‌تواند باعث ایجاد گرفتگی لوله‌ها شود.

3 - گرفتگی توالت با صابون، دسته شیر آب یا دیگر اشیاء

یکی از دلایل رایج گرفتگی توالت‌ های ایرانی، افتادن صابون یا دسته شیر آب درون آن است. این اشیاء با گیر کردن در لوله، باعث گرفتگی آن خواهند شد.

گرفتگی توالت با نوار بهداشتی

4 - گرفتگی با نوار بهداشتی و پوشاک بچه

مخصوصا توالت خانه‌های مسافرتی، مسافرخانه‌ها و هتل‌ها با این مشکل روبرو می‌شوند. متاسفانه بعضی‌ها تصور می‌کنند انداختن پوشاک بچه یا نوار بهداشتی در توالت، مشکل خاصی به وجود نمی‌آورد اما اینها مثل یک سد در لوله‌ها عمل خواهند کرد.

5 - گرفتگی دستشویی خانه با مو !

باید بدانید موهایی که در راه فاضلاب می‌ریزید، در صورت ته نشین شدن در لوله‌ها بقیه فضولات و حتی موها را به خودشان گرفته و باعث گرفتگی آن خواهند شد.

6 - گرفتگی توالت به دلیل مشکلات لوله‌ها

البته که همیشه هم اعضای خانواده در گرفتگی توالت خانه مقصر نیستند و خیلی مواقع جرم‌گرفتگی لوله‌ها، شکستگی، فرسایش و… باعث بند آمدن راه فاضلاب آن می‌شود.

آموزش 10 روش رفع گرفتگی توالت

خب، تا اینجا با مهم‌ترین دلایل گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی آشنا شدید. اما حالا بیایید به سراغ بخش اصلی مقاله رفته و نحوه رفع گرفتگی آنها را یاد بگیریم.

رفع گرفتگی توالت ایرانی

1 - رفع گرفتگی با آب گرم یا حتی حجم آب!

در بسیاری از مواقع و مخصوصا زمانی که دلیل گرفتگی توالت ایرانی شما گیر کردن مدفوع در آن است، بهتر است یک سطل آب گرم یا داغ در آن خالی کنید. حتی ممکن است این نوع گرفتگی صرفا با پر کردن کاسه توالت و افزایش وزن آب در لوله‌ها رفع شود.
البته همانطور که گفتیم، این راهکار بیشتر برای زمانی مناسب است که مطمئن باشید دلیل گرفتگی چیزی مثل مدفوع است که با فشار آب، می‌توان آن را رد کرد. در غیر اینصورت بهتر است در سنگ توالت آب نریزید تا بتوانید بقیه راهکارها را راحت‌تر عملی کنید.

رفع گرفتگی توالت با آویز لباس

2 - با آویز آهنی لباس، گرفتگی لوله توالت را رفع کنید

یک آویز آهنی لباس را بردارید و آن را کاملا صاف کنید. حالا یک سرش را به شکل قلاب دربیاورید. قرار است با این آویز، گرفتگی لوله را رفع کنید، بنابراین بهتر است چیزی مثل یک پارچه یا پلاستیک نازک را به سر قلاب آن ببندید تا در اثر برخورد آن با لوله‌ها، با مشکلاتی مثل شکستگی لوله یا سوراخ شدن آن روبرو نشوید.
بعد از این آویز را به آرامی وارد لوله فاضلاب کنید، تا جایی که به محل گرفتگی برسید. حالا ضربه‌های آرامی به منبع گرفتگی بزنید تا به‌مرور باز شده و آب را رد کند. اگر بعد از چندین بار ضربه زدن نتوانستید لوله را باز کنید، قطعا مشکل و دلیل گرفتگی توالت، وسیع‌تر است و با این میله آهنی نمی‌توانید بازش کنید.

3 - رفع گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی با جوش شیرین

اگر کمی با مواد شوینده در خانه کار کرده باشید، احتمالا می‌دانید که مخلوط کردن جوش شیرین با سرکه، چه آتش‌فشانی به راه می‌اندازد! در واقع این دو ماده با هم سر سازگاری ندارند و مخلوط کردن‌شان باعث به وجود آمدن یک سری واکنش‌های شیمیایی می‌شود که خیلی مواقع می‌تواند گرفتگی توالت ایرانی و فرنگی خانه را رفع کند.
برای استفاده از این محلول، ابتدا حدود نصف فنجان از جوش شیرین را در لوله فاضلاب بریزید. بعد از آن نصف فنجان سرکه را با نصف فنجان آب گرم قاطی کرده و آن را در همان محلی که جوش شیرین‌ها را ریخته‌اید، بریزید. بعد از آنهم سریعا عقب بروید چون ممکن است واکنش‌های شیمیایی به وجود آمده، باعث شود کمی از فاضلاب‌های درون کاسه به بالا بپاشد.
اگر با این محلول مشکل گرفتگی حل شد، اجازه بدهید حدود 30 دقیقه زمان بگذرد و بعد از آن اقدام به شستشوی کاسه با آب گرم توالت کنید.
نکته: اگر جوش شیرین در خانه ندارید، همین عمل را با نمک انجام بدهید اما خب کارایی جوش شیرین بیشتر از نمک است.

رفع گرفتگی توالت با فنر لوله بازکنی

4 - باز كردن لوله فاضلاب با فنر

یکی دیگر از راهکارهای رفع گرفتگی توالت، استفاده از فنر مخصوص فاضلاب است. در این روش باید ابتدا اقدام به تهیه فنر از ابزارآلاتی‌ها یا مغازه‌های فروش محصولات لوله کشی کنید. البته پیشنهاد می‌کنیم فنرهای استانداردی بخرید که سر سفتی نداشته و به لوله‌ها آسیب نزنند.
بعد از تهیه فنر، آن را داخل لوله فاضلاب کرده و بعد از برخورد با عامل گرفتگی، سعی کنید با تاباندنش در لوله، گرفتگی را رفع کنید. فقط دقت کنید، فشار دادن فنر در لوله و ضربه زدن ممکن است باعث شکستگی لوله شود. بنابراین صرفا با تاباندن سعی در رفع مشکل کنید.

5 - رفع گرفتگی با مایع دستشویی

در روش قبلی سعی کردیم از یک راهکار خشن استفاده کرده و با به وجود آوردن واکنش شیمیایی، لوله را باز کنیم. اما اگر موادی که در راهکار قبلی گفته شد را در خانه نداشته یا اصلا علاقه‌ای به انجامش ندارید، بهتر است از این مسیر بروید:
کمی مایع دستشویی، یا ظرفشویی یا حتی شامپو را در محل گرفتگی توالت بریزید. چند دقیقه صبر کنید تا مایع به محل گرفتگی برسد و بعد از آن یک کتری آب جوش را روی آن خالی کنید. به این ترتیب آب جوش در اثر برخورد با مایع، باعث به وجود آمدن کف شده و این محلول با روان کردن مسیر لوله فاضلاب، ممکن است باعث از بین رفتن گرفتگی شود.
نکته: اگر مواد شوینده گفته شده را ندارید، می‌توانید یک قالب صابون را به چند تکه کوچک تبدیل کرده و در مجرای فاضلاب بیندازید، سپس آب جوش را با فشار روی آن بریزید.

رفع گرفتگی توالت فرنگی با تلمبه

6 - رفع گرفتگی فاضلاب توالت فرنگی و ایرانی با تلمبه

همانطور که در تصویر بالا هم پیداست، یک نوع از تلمبه وجود دارد که می‌توانید از آنها برای رفع گرفتگی لوله‌ها استفاده کنید. البته کارایی این تلمبه‌ها شاید به اندازه روش‌های گفته‌شده‌ای مثل فنر نباشد اما در هر حال برای مواردی که عامل گرفتگی بسیار جزئی است، استفاده از تلمبه‌ها پیشنهاد می‌شود.


نکته: برای کار، کمی آب در توالت فرنگی ریخته، با تلمبه هوا را به داخل سوراخ داده و دوباره آن را برگردانید.

7 - رفع گرفتگی توالت با اسید

یکی از راهکارهای رایج رفع گرفتگی توالت‌های ایرانی و فرنگی، استفاده از اسید است. اما خب ما به عنوان یک شرکت لوله بازکنی و طبق تجربه متخصصان، به هیچ عنوان استفاده از اسید را پیشنهاد نمی‌کنیم. چراکه رفع گرفتگی توالت با اسید باعث ایجاد خوردگی لوله‌ها، از بین رفتن چسب‌های متصل کننده لوله‌ها و… می‌شود.
همینطور استفاده از اسید می‌تواند مشکلاتی مثل سوختگی، مشکلات تنفسی برای کودکان و… ایجاد کند. بنابراین به هیچ عنوان به سراغ آن نروید.

رفع گرفتگی توالت با جاروبرقی

8 - رفع گرفتگی با جاروبرقی

نوعی از جاروبرقی‌ها با نام جاروبرقی تَر و خشک (آب و خاک) شناخته می‌شوند. اگر جاروبرقی‌تان از این نوع است و البته مشکلی با کمی کثیف‌کاری ندارید، آن را روی حالت‌ آب گذاشته، لوله‌اش را به محل گرفتگی برده و روشنش کنید تا هر چیزی که باعث گرفتگی شده را بیرون بکشد.

9 - استفاده از وایتکس

یکی از روش‌های باز کردن گرفتگی توالت فرنگی، استفاده از وایتکس است. در این روش باید ابتدا یک قالب کوچک صابون ظرفشویی را در توالت بیندازید و سپس نصف لیوان مایع سفید کننده روی آن بریزید. بعد هم توالت را با آب گرم بشویید.

10 - با ما تماس بگیرید!

در نهایت اگر هیچ کدام از راهکارهای بالا برای رفع گرفتگی توالت جواب نداد، با شماره ما تماس بگیرید:

(روی شماره کلیک کنید ⬇ )

۱۵ ۷۰ ۳۷۰ ۰۹۱۹

متخصصان ما در کم‌تر از 30 دقیقه خودشان را به هر نقطه‌ای از شهر که باشید می‌رسانند، دلیل اصلی گرفتگی لوله توالت ایرانی یا فرنگی شما را بررسی کرده و با ابزار مخصوص اقدام به رفع آن می‌کنند.

چرا جت لوله؟

دریافت خدمات لوله بازکنی سیار از جت لوله چه مزیت‌هایی دارد؟

 • خدمات ما با گارانتی 100 درصد ارائه می‌شود،
 • به تمامی مشتریان بعد از اتمام کار فاکتور ارائه می‌کنیم،
 • در تمامی 24 ساعت شبانه‌روز خدمات می‌دهیم،
 • در کم‌تر از 30 دقیقه خودمان را به شما می‌رسانیم،
 • هزینه‌هایی که برای خدمات تعیین کرده‌ایم، از قیمت دیگر همکاران‌مان کم‌تر است.

سوالی دارید؟
اگر سوالی در مورد گرفتگی توالت دارید، در بخش نظرات آن را مطرح کنید تا کارشناس اقدام به پاسخ‌دهی کنند.

استفاده از فنرهای مجزا جهت سینک آشپزخانه

اول اینکه بعد از هر بار استفاده از فنر، آن را شستشوی کامل داده و ضدعفونی میکنیم تا برای مشتری بعدی تمیز باشد.

اما نکته بسیار مهم اینست که: جهت رفع گرفتگی سینک آشپزخانه، فنر مخصوص آشپزخانه را استفاده میکنیم و به هیچ وجه از فنر مخصوص توالت و لوله فاضلاب استفاده نمیکنیم. 

بعلت وجود باکتری های مضر در سطح کاسه توالت و لوله های فاضلاب، تمایز این دو فنر برای ما مهم است.

سلامتی شما عزیزان برای ما الویت بالایی دارد.

رفع گرفتگی توالت
قیمت لوله بازکنی

قیمت لوله بازکنی در تهران

هزینه لوله بازکنی در تهران به عوامل زیر مرتبط است:

 • طول فنر مورد استفاده (بسته به محل گرفتگی، طول های مختلفی از فنر استفاده میشود.)
 • قطر فنر مورد استفاده (برای لوله های با قطرهای مختلف، فنر متناسب با همان لوله مورد استفاده قرار میگیرد تا لوله ها آسیب نبینند.)
 • گرفتگی از چندین نقطه و تعداد فنر زدن از چندین لوله مختلف با توجه به شدت گرفتگی
 • وجود سیمان، آهک یا دیگر اشیاء در لوله

این اطمینان را میدهیم که هزینه لوله بازکنی در جت لوله،  ارزان ترین لوله بازکن سیار می باشد و کمتر از نرخ تعرفه اتحادیه لوله بازکنی هست.

لوله بازکنی جت لوله سراسر تهران

لوله بازکن

200 لوله بازکن

بیش از 200 لوله بازکن سیار، پخش در سراسر محله های تهران آماده خدمت رسانی

لوله بازکنی شبانه روزی

لوله بازکنی شبانه روزی

خدمت رسانی لوله بازکن های ما بطور شبانه روزی و در روزهای تعطیل

لوله بازکنی فوری

۲۰ دقیقه ای میرسیم

در عرض ۲۰ دقیقه به آدرس شما میرسیم. چون در سراسر محله های تهران منتظر تماسیم.

لوله بازکنی ارزان

لوله بازکنی ارزان

ما ارزان ترین لوله بازکنی را با حفظ بالاترین کیفیت داریم.

لوله بازکن ارزان

پرداخت بعد کار

پرداخت فقط زمانی انجام میشود که کار انجام شود.

خدمات لوله بازکنی

تجهیزات به روز

بیش از 200 لوله بازکن سیار آماده پخش در سراسر تهران آماده خدمت رسانی

لوله بازکن با رعایت پروتکل بهداشتی

ویروس کرونا

لوله بازکن ها ملزم به رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی هستند.

لوله بازکنی و نظافت انتهای کار

نظافت انتهای کار

در انتهای کار تمامی سطوح مربوطه نظافت شده و تحویل میشود.

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

2 پاسخ

 1. کار تولید محتوا کار ساده ای نیست ولی پیدا میشن سایت هایی مثل شما که با ارائه مطالب خوب در زمینه لوله بازکنی به صورت اینترنتی ما رو از رفتن به سمت برچسب لوله بازکنی بی نیاز می کنن. خیلی ممنون

  1. سپاسگزارم برای ابراز محبت شما.

   جت لوله تمرکز به “رفع گرفتگی لوله” دارد .. چه توسط خود شما و در نهایت توسط ما. هدف ما پول نیست، بلکه خدمت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *